Dlaczego warto współpracować z dietetykiem i trenerem personalnym online

W dobie pandemii wiele osób zdecydowało się na współprace online z dietetykami lub trenerami personalnymi. Okazuje się, że jedna osoba może łączyć obie te funkcje. Podpowiadamy czym się zajmują i dlaczego warto skorzystać z ich usług.

Dietetyk i trener personalny online – podstawowe informacje

Trener personalny online to osoba, która ułoży plan ćwiczeń dostosowany do możliwości i doświadczenia trenującego. Doradzi ile razy w tygodniu trenować, jakie ćwiczenia wykonywać, w jakiej kolejności i ile serii i powtórzeń wykonywać. Przygotuje on odpowiedni plan treningowy do wykonywania zarówno w zaciszu domowym, jak i na siłowni. Dopilnuje on, żeby ćwiczenia były wykonywane poprawnie i nie stwarzały ryzyka wystąpienia kontuzji np. poprzez doradztwo poprzez Skype.

Dietetyk online dopasowuję jadłospis do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Dba o odpowiednią kaloryczność potraw, odpowiednią ilość składników odżywczych i mikroelementów w nich zawartych. Zamówienie odpowiedniej ułożonej diety wpływa na szybszy przyrost masy mięśniowej lub też redukcje tkanki tłuszczowej. Taka osoba zadba o odpowiednią ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych w posiłkach, dzięki którym organizm łatwiej przyswaja niezbędne do prawidłowego funkcjonowania witaminy.

Zalety współpracy

Korzystanie z usług osoby, która potrafi połączyć dwie wyżej wymienione funkcje, posiada szereg zalet. Jedną z nich jest brak konieczności spotykania się twarzą w twarz ze specjalistą, co wiąże się z dużą oszczędnością czasu. Kolejnym plusem takiego rozwiązania jest stały kontakt poprzez maila lub kamerkę, dzięki którymi nie jesteśmy zdani tylko na siebie przez dłuższy czas. Dietetyk i trener personalny online gwarantuje kontrolę nad efektywnością stosowanej diety oraz w razie konieczności modyfikowanie jej w czasie rzeczywistym. Decydując się na współpracę z dietetykiem i trenerem personalnym online, warto postawić na usługi doświadczonej, efektywnej w tym co robi osoby – https://dietanakazdycel.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here