dieta pudełkowa
Fot.: Pexels.com

Z roku na rok rośnie popularność diet pudełkowych. Kiedyś takie rozwiązanie kojarzone było wyłącznie z celebrytami, obecnie natomiast jest dostępne absolutnie dla każdego. Z diety pudełkowej chętnie korzystają osoby odchudzające się, sportowcy, osoby aktywne zawodowo czy wiecznie zabiegani studenci. Dieta pudełkowa to niezwykle wygodne rozwiązanie, które umożliwia zrealizowanie najważniejszego założenia zdrowego stylu życia – czyli odpowiednio zbilansowanej diety. Jednocześnie – jest to rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić mnóstwo czasu, co w dobie intensywnego trybu życia jest niezwykle pożądane. Oto, dlaczego warto zdecydować się na catering dietetyczny.

Masz szansę kompleksowo zadbać o zdrowie

 

dla kogo dieta pudełkowa
Fot.: Pexels.com

Odpowiednio zbilansowana dieta to jeden z najważniejszych czynników kształtujących naszą sylwetkę, zdrowie i samopoczucie. To także nieodłączny element profilaktyki licznych chorób cywilizacyjnych, w tym takich chorób dietozależnych jak cukrzyca typu 2, otyłość czy choroby układu sercowo – naczyniowego (nadciśnienie, miażdżyca). Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest odpowiednie zbilansowanie diety – jednak mało kto jest w stanie samodzielnie podołać temu wyzwaniu. I tu z pomocą przychodzi catering dietetyczny. Jadłospis opracowywany jest przez dietetyka, który dba o kompleksowe zbilansowanie diety pod kątem zawartości makro – i mikroskładników.

Dieta pudełkowa komponowana jest wyłącznie w oparciu o jak najmniej przetworzone składniki najwyższej jakości. Zapewnia zróżnicowany jadłospis, dostarczający optymalnych ilości węglowodanów, białka i tłuszczów, a także witamin, składników mineralnych, błonnika czy antyoksydantów. A to oznacza, że mamy możliwość spożywać pełnowartościowe posiłki, które trudno byłoby skomponować samemu.

To najlepsze wsparcie podczas odchudzania

Odchudzanie wymaga stosowania odpowiednio zbilansowanej diety, zbilansowanej pod kątem zawartości poszczególnych składników odżywczych, a także kalorii. W teorii wygląda to prosto, jednak w praktyce osoby odchudzające się napotykają rozmaite problemy – od braku umiejętności skomponowania odpowiedniego jadłospisu po stałą chęć podjadania. Catering dietetyczny rozwiązuje każdy z tych problemów. Osoba odchudzająca się otrzymuje idealnie zbilansowane posiłki, które spożywa o określonych porach – a regularne przyjmowanie posiłków o odpowiedniej kaloryczności to najważniejsze założenia diety redukcyjnej.

Dieta pudełkowa to doskonałe uzupełnienie treningu dla osób aktywnych fizycznie

Osoby prowadzące aktywny tryb życia przykładają ogromną uwagę do odpowiedniego modelu żywienia. Dieta powinna być skomponowana tak, aby wspomagać organizm podczas wysiłku fizycznego, a także umożliwiać potreningową regenerację. Dieta pudełkowa sprzyja odpowiedniemu odżywianiu osób aktywnych fizycznie, a dodatkowo rozwiązuje kwestię przygotowywania posiłków przed – i potreningowych. Nie brakuje bowiem osób, którym trudno jest wygospodarować czas na trening, a tym bardziej – na przygotowywanie urozmaiconych posiłków.

Oszczędzasz czas – a tego potrzebuje dziś każdy z nas

zalety cateringu dietetycznego
Fot.: Pexels.com

Dieta pudełkowa pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Nie ma potrzeby stania w kolejkach, aby zrobić zakupy spożywcze. Nie ma potrzeby spędzania długich godzin w kuchni, przyrządzając posiłki. Nie ma konieczności zastanawiania się, co zjeść dziś, a co jutro. Posiłki dostarczane są bezpośrednio do domu bądź miejsca pracy, dzięki czemu można regularnie spożywać posiłki bez konieczności poświecenia wielu godzin na ich przyrządzenie. Ponadto to doskonałe rozwiązanie dla singli, którym po prostu nie opłaca się gotować dla jednej osoby.

Podsumowując – dieta pudełkowa z dostawą do domu czy biura to rozwiązanie na miarę współczesnych, dynamicznych i zapracowanych czasów. Usługa cateringu dietetycznego ma kompleksowy charakter, wspierając osoby odchudzające się czy trenujące, a także każdego, kto chce zadbać o zdrowie, nie martwiąc się o samodzielnie komponowanie jadłospisu i przyrządzanie posiłków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here