Badania ALAB w domu

Chcesz zadbać o swoje zdrowie, wykonując badania profilaktyczne lub diagnostykę różnych schorzeń, ale nie masz możliwości lub czasu, aby udać się do laboratorium? Dzięki ALAB w domu możesz zrobić badania bez wychodzenia z domu. Dowiedz się, jak wyglądają badania z dojazdem do pacjenta, dla kogo są przeznaczone i jak możesz umówić się na pobranie materiału w Twoim domu.

Badania ALAB w domu – naprzeciw oczekiwaniom pacjentów

Wykonywania badań profilaktycznych jest ważnym elementem dbania o zdrowie. Różne badania laboratoryjne powinny też regularnie wykonywać osoby, które muszą monitorować przebieg swojej choroby oraz postępy w jej leczeniu. Niestety niektórzy mogą mieć problem z dostaniem się do laboratorium, przez co odwlekają badania, ryzykując tym samym swoim zdrowiem. Dotyczy to w szczególności:

  • osób starszych i schorowanych;
  • osób z niepełnosprawnościami i ograniczeniami ruchowymi;
  • małych dzieci, dla których wizyta w placówce medycznej może być stresująca;
  • osób dorosłych, które przez szybkie tempo życia i nadmiar obowiązków mogą nie mieć czasu, aby udać się na badania.

W ramach usługi ALAB w domu w każdym z tych przypadków można umówić się na pobranie materiału do analizy laboratoryjnej z dojazdem do pacjenta. W przypadku dzieci badania w domu realizowane są od 5. roku życia. W przypadku młodszych pacjentów zaleca się wizytę w profesjonalnych punktach pediatrycznych ALAB laboratoria.

Gdzie jest dostępna usługa badań w domu?

Z usługi ALAB w domu mogą obecnie korzystać mieszkańcy Warszawy, Łodzi, Poznania, Wrocławia, Rzeszowa i Katowic. Niebawem usługa będzie dostępna także w innych lokalizacjach.

Badania ALAB w domu – komfort i bezpieczeństwo pacjenta

Brak czasu lub trudności z dostaniem się do Punktu Pobrań nie muszą być przeszkodą w trosce o swoje zdrowie. Umawiając wizytę wyspecjalizowanego personelu we wskazanym miejscu, możesz komfortowo i bezpiecznie oddać materiał niezbędny do wykonania badań laboratoryjnych. W umówionym terminie zjawi się u Ciebie pielęgniarka wyposażona w specjalistyczny sprzęt i niezbędne środki bezpieczeństwa. Pobranie i transport materiału do laboratorium nastąpią szybko i z zachowaniem wszelkich wymaganych norm bezpieczeństwa i jakości.

Wyniki badań możesz w prosty sposób odebrać przez internet.

Jak zapisać się na badania w domu?

Chcesz wykonać badania z dojazdem do pacjenta? Wejdź na stronę badania ALAB w domu i umów się telefonicznie bądź z wykorzystaniem formularza elektronicznego.

W umówionym terminie zjawi się u Ciebie wykwalifikowany personel medyczny. Musisz pamiętać o prawidłowym przygotowaniu się do badania:

  • bądź na czczo, możesz rano wypić niewielką ilość wody niegazowanej;
  • bądź wypoczęty i wyspany, unikaj intensywnego wysiłku przynajmniej na 24 godziny przed pobraniem krwi;
  • na 2-3 dni przed badaniem zrezygnuj z używek, w tym kawy;
  • 15 minut przed badaniem zrelaksuj się w pozycji siedzącej;
  • przed badaniem nie przyjmuj porannej dawki leków, chyba że lekarz zalecił inaczej, poinformuj pielęgniarkę o przyjmowanych lekach i suplementach diety.

Zadbaj o swoje zdrowie z ALAB w domu

Brak czasu lub trudności w przemieszczaniu się nie muszą stać na przeszkodzie wykonywaniu badań laboratoryjnych. Nie rezygnuj ze swojego zdrowia. Badania ALAB w domu dają możliwość wykonywania badań laboratoryjnych wszystkim osobom, które z różnych powodów nie mogą udać się do Punktu Pobrań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here