Artroskopia kolana

Do urazu kolana może dojść zarówno u zawodowego sportowca,który regularnie obciąża swoje kolana treningami, jak i również u osób, które prowadzą umiarkowaną aktywność fizyczną i na co dzień nie przeciążają swoich kolan. Uraz kolana może dotknąć każdego niezależnie od wieku, płci, wykonywanego zawodu czy miejsca zamieszkania. W przypadku nawet najdrobniejszego urazu, który nie daje dużych dolegliwości bólowych, warto podjąć działania profilaktyczne i udać się do lekarza na konsultację. Nawet błahy, nieleczony uraz stawu kolanowego może przekształcić się w poważny przypadek, który będzie wymagał skomplikowanego leczenia operacyjnego. A warto pamiętać, że kolano to jeden z najbardziej wszechstronnych stawów w naszym organizmie, bez którego sprawne poruszanie się i wykonywanie wielu różnych czynności nie byłoby możliwe. Na szczęście diagnostyka w zakresie urazów kolana w ostatnich latach stała się niezwykle nowoczesna i precyzyjna, czego dowodem jest artroskopia kolana. To bezpieczny dla zdrowia zabieg, na który decydują się zarówno wyczynowi sportowcy jak i osoby ze spontanicznymi problemami w obszarze stawu kolanowego. Dowiedz się na czym polega procedura artroskopii kolana i komu zaleca się jej wykonanie. W tym tekście rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości dotyczące artroskopii kolana. 

Artroskopia kolana – to musisz wiedzieć

Artroskopia kolana jest zabiegiem operacyjnym, który wykonuje się w celu zdiagnozowania lub wyleczenia problemu w obrębie stawu kolanowego. Lekarz ortopeda podczas artroskopii kolana, w przeciwieństwie do tradycyjnej operacji, wykonuje jedynie minimalne nacięcie, dzięki któremu może uzyskać widok do całego wnętrza stawu. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych metod oraz narzędzi. Podczas artroskopii kolana wykorzystuje się bardzo precyzyjne narzędzia o minimalnej średnicy oraz kamerę z własnym źródłem światła, która przekazuje precyzyjny obraz z wnętrza stawu na ekran monitora. Takie podejście do diagnostyki stawu kolanowego oraz jego leczenia pozwala osiągnąć optymalne wyniki. Po artroskopii kolana pacjenci muszą poddać się krótszej rehabilitacji, a do pełnej sprawności i aktywności fizycznej wracają już po kilku tygodniach. 

Artroskopia kolana pozwala wykryć liczne nieprawidłowości w obrębie stawu kolanowego i od razu, podczas tego samego zabiegu rozpocząć ich leczenie. Zazwyczaj pacjent skierowany na artroskopię kolana nie idzie na nią wyłącznie w celach diagnostycznych, ale na diagnozę i natychmiastowe leczenie. Najczęściej podczas artroskopii kolana wykonuje się usunięcie zapalenia błony maziowej, naprawę uszkodzonych fragmentów łąkotki, rekonstrukcję uszkodzonych więzadeł oraz usunięcie ciał wolnych ze stawu i płukanie kolana w czasie infekcji. 

Jeżeli w ostatnim czasie towarzyszyły Ci dolegliwości bólowe w obszarze stawu kolanowego i nie wiesz do kogo zgłosić się po pomoc, koniecznie skontaktuj się z zespołem specjalistów z kliniki: https://chirurgia-kolana.pl/leczenie-operacyjne/artroskopia. Lekarze z Chirurgii Kolana działają w trosce o dobro każdego pacjenta, a stosowane przez nich nowoczesne metody leczenia, takie jak artroskopia kolana szybko przynoszą pożądane rezultaty. Dzięki artroskopii kolana wykonanej przez lekarzy specjalistów z Chirurgii Kolana szybko odzyskasz pełną sprawność, a ból w okolicach kolana przestanie Cię męczyć. Wszystkie procedury operacyjne wykonywane w klinice Chirurgii Kolana przeprowadzane są w oparciu o specjalistyczną wiedzę z zakresu chirurgii stawu kolanowego, na najnowocześniejszym sprzęcie i z głębokiej pasji lekarzy do problematyki stawu kolanowego. Zadzwoń i umów się na pierwszą wizytę, z której dowiesz się, czy zabieg artroskopii kolana okaże się Twoim wybawieniem. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o problemach występujących w obrębie stawu kolanowego i sposobach leczenia urazów kolan, koniecznie zajrzyj do zakładki „Dla pacjenta” na stronie kliniki. Znajdziesz tam fachowe treści oraz edukacyjne filmy wideo przygotowane przez najlepszych lekarzy specjalistów w kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here