Zakład Pielęnacyjno- Opiekuńczy
Punkt Sprzedaży
Sprzętu Medycznego
EN|PL|Change language:
Kontakt z nami:   T: +48 22 559 24 26   |   E: rejestracja@akcemed.pl
EN|PL|Change language:

Aktualności

Jesieni nadszedł czas.....
Jesień to czas zmian w przyrodzie i w naszym ogólnym samopoczuciu. Czujemy się apatyczni, zmęczeni, ospali, często dopada nas przeziębienie, męczy nieustanny katar i kaszel. Czasem zamiast biec po leki do apteki, warto zaufać naturze i postawić na domowe medykamenty oraz naturalne kuracje.

To one staną się orężem do walki z pierwszymi oznakami choroby. Czosnek, miód, cytryna, cebula albo herbata z sokiem malinowym to niewątpliwie jedne z lepszych z nich. Skutecznym oraz łatwym w przygotowaniu jest syrop z cebuli - wystarczy dodać do słoika pokrojoną cebulę, a następnie zasypać cukrem (według uznania). Po paru godzinach wytworzony sok pomoże nam z bólem gardła, katarem, a także przeczyści zatoki.

Jesienna, słoneczna  pogoda zachęca do uprawiania sportu. Niezależnie, na jaki rodzaj aktywności się decydujemy, warto skonsultować swój stan zdrowia  z lekarzem pierwszego kontaktu, a także wykonać niezbędne badania profilaktyczne. Piękna pogoda i spędzanie czasu na świeżym powietrzu to gwarancja dobrego samopoczucia. Niezależnie od tego, czy są Państwo aktywni na co dzień, czy dopiero planujecie o siebie zadbać, pamiętajcie proszę,  że nawet zwykły spacer pozwala na spalenie zbędnych kalorii, pobudzenie krążenia i dotlenienie całego organizmu.

Każdą formę aktywnego spędzania wolnego czasu możemy uznać za korzystną dla naszego ciała. Już dawno udowodniono, że aktywność fizyczna poprawia nie tylko wydolność organizmu, ale i nasze samopoczucie. Dobrze jest jednak wcześniej zaczerpnąć wiedzy na temat dyscypliny jaką mamy zamiar uprawiać, nawet na poziomie rekreacyjnym. Bieganie jest jak najbardziej dobrym pomysłem, jeśli uprzednio dobierzemy obuwie, rozgrzejemy stawy skokowe i kolanowe a po zakończonym biegu rozciągniemy zmęczone mięśnie. Również teren, po którym mamy zamiar biegać, jest nie bez znaczenia, ponieważ kostka chodnikowa inaczej obciąża nasze stawy, jak teren trawiasty. Rozsądek i prawidłowe przygotowanie to podstawa do bezpiecznego korzystania z różnych form aktywności.

Niestety, prawdą jest, że dolegliwości związane z bólem kręgosłupa stały się chorobą cywilizacyjną naszych czasów. Najczęściej mają one bezpośredni związek z naszymi, często nieprawidłowymi, nawykami w pracy. Jej siedzący charakter w dodatkowym stopniu osłabia nasz gorset mięśniowy odpowiedzialny za stabilną postawę. Nie ma złotego środka dla wszystkich, ponieważ przyczyna problemów u każdego z nas może być inna. Bez pewnych zmian w życiu codziennym nawet najskuteczniejsza rehabilitacja nie będzie miała efektu długofalowego. Edukacja i propagowanie prozdrowotnych zachowań są tutaj tak samo ważne jak terapia manualna kręgosłupa i ćwiczenia gorsetu mięśniowego.

W Akademickim Centrum Medycznym zajmujemy się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem nabytych lub wrodzonych dysfunkcji w działaniu i budowie narządu ruchu.

Zapraszamy wszystkich Pacjentów z dolegliwościami bólowymi po urazach, kontuzjach, z chorobami i wadami wrodzonymi układu kostno-stawowego, schorzeniami reumatologicznymi oraz osoby prowadzące aktywny tryb życia.

W leczeniu wykorzystujemy nowoczesne badania diagnostyczne, efektywne i bezpieczne metody rehabilitacji, jak również stosujemy zabiegi z zakresu medycyny regeneracyjnej – zabiegi z wykorzystaniem osocza bogato płytkowego (PRP). Zaawansowane technologie medyczne przestały być domeną wyłącznie wysokospecjalistycznych szpitalnych klinik medycznych, wymagają jednakże specjalistycznego przygotowania i zaplecza zarówno sprzętowego jak i przeszkolonego personelu. Osocze bogatopłytkowe (PRP) ma wiele zastosowań, w tym m.in. w medycynie estetycznej, jednak najlepiej udokumentowane zastosowania dotyczą szczególnie leczenia schorzeń narządu ruchu.

PRP – (Platelet Rich Plasma) jest to koncentrat autologicznych (własnych) płytek z krwi Pacjenta, z niewielką ilością osocza. Jest ono bogate w czynniki wzrostu pobudzające do naturalnej regeneracji uszkodzonych tkanek. Z pobranej własnej krwi pacjenta, w procesie aktywacji płytek uwalniane m.in. czynniki wzrostu, które przyspieszają regenerację tkanek miękkich oraz zrost kostny.

Z tego właśnie powodu PRP jest często i skutecznie wykorzystywane w schorzeniach układu ruchu - medycynie sportowej, ortopedii i rehabilitacji i w zakresie tych specjalności proponujemy zabiegi wykonywane u nas przez specjalistów tych dziedzin.

Szczegółowe informacje dotyczące oferowanych przez ACM usług są dostępne na stronie www.akcemed.pl oraz w rejestracji medycznej Przychodni Lekarskiej  pod numerem: 22 559-24-26, e-mail: rejestracja@akcemed.pl

27 września 2017
Aktualności, poliklinika
Powrót do poprzedniej strony

Rejestracja

Rejestracja:
od poniedziałku do czwartku w godz. 7:00 -20:00
piątek w godz. 7:00 -18:00

T: 22 559 24 26
E: rejestracja@akcemed.pl

Kontakt

Akademickie Centrum Medyczne
ul. Bobrowiecka 9 (budynek B)
00-728 Warszawa

SPRAWDŹ DOJAZD

Dołącz do nas

Copyright © 2017 - Akademickie Centrum Medyczne w Warszawie.
Wykonanie: www.jellinek.pl
facebook ACM
Akademickie Centrum Medyczne
Akademickie Centrum Medyczne
facebook ACM